XIII. Bakonyi Betyárnapok Programok

2011. augusztus 12-13. | Zirc, Alkotmány utcai rendezvényi terület


Augusztus 12.
(péntek)

  • 15.00-tól Területfoglalás, tűzgyújtás a sportpálya előtti füves területen
  • 17.30 Közben Sobri Jóska hasonmás- és csárdabeli szépasszonyok-mennyecskék tréfás versenye, Országos Betyártalálkozó, közös „szalonnázás-pálinkázás” a betyárbatyukból
  • 16.00-18.00 Zirc története képekben fotókiállítás ILLÉS FERENC gyűjteményéből az Ifjúsági Házban
  • 16.00-18.00 Bogyó és Babóca filmvetítés az Ifjúsági Házban
  • 17.00-tól VADÉTELFŐZŐ FESZTIVÁL és verseny, betyárjátékok
  • 18.00 Ünnepélyes megnyitó: köszöntőt mond OTTÓ PÉTER Zirc Város Polgármestere, LENCSÉS TAMARA a Bakony-Balaton térségi TDM képviselője és HONYECZ ZOLTÁN a Bakonyi Lovas Klub Elnöke
  • 18.15-től Hagyományőrző csoportok műsora: a Derceni Gyöngyösbokréta Néptáncegyüttes (Kárpátalja) és a zirci Égigérőfa Néptánccsoport, a kétszeres Arany Páva díjas Bakonyerdő Pávakör Gyulafirátótról Eplényi Komédiás Egylet és az eplényi Fortuna Színjátszó Egyesület vidám percei Fritz Péter könnyűzenei műsora
  • 20.45 Ünnepélyes eredményhirdetés és díjazás (ételfőző, hasonmás, betyárjátékok, „2011 Legnagyobb Bakonyi Betyárja” cím odaítélése…)
  • 21.00: OSZVALD MARIKA és BÁLINT CSABA „Dallamok szárnyán” című operettműsora
  • 22.00: ZENERGIA együttes Csetényből
  • 23.00-0.30: KUBICSEK RUDOLF

Augusztus 13.
(szombat)

  • 10.00-tól Fogatosok baráti találkozója
  • 10.00 KEDVCSINÁLÓK interaktív, gólyalábas betyárműsora gyerekeknek is
  • 11.00 és 17.00 Bogyó és Babóca filmvetítés az Ifjúsági Házban
  • 13.30 Tangóharmonikán játszik IVANOVICS IMRE
  • 14.00-19.00 Gyermekprogramok, gyermek animáció, játszóház, Kézműves liget, „Csepü-Lapu-Gongyola” népi, ügyességi sportjátékok
  • 14.00 Lovasfelvonulás a 82-es főútvonalon muzsikaszóval
  • 14.30 "A nagy bevonulás" (az összes lovas bemutatva elvonul a színpad előtt)
  • 15.00 órától a BAKONYI LOVAS KLUB ügyességi lovasbemutatói a színpad előtti területen
  • 16.00 órától Díjugrató bemutató a lovaspályán
  • 17.30 Látványos RENDŐRSÉGI fegyveres-kutyás bemutató a színpad előtt (Reszkessenek a betyárok!)
  • 18.00 ZIRCI SZÖCSKÉK (ugrókötelesek)
  • 18.30 RETRO KIDS
  • 18.50 CSIZMADIA GÉZA
  • 19.10 RETRO KIDS
  • 20.00 KOVÁCS KATI
  • 21.10 INDYGÓ Együttes
  • 22.00 FREE DANCE
  • 22.40 KEDVCSINÁLÓK tűzzsonglőr produkciója
  • 23.00 KERESZTES ILDIKÓ
  • 23.40 BETYÁRJÓ BULI a RÉGIÓ Zenekarral „kifulladásig” (hajnal kettőig)

Kísérőprogramok

  • Mesterségek Utcája-népi kismesterségek bemutatója és kirakodóvásár
  • Bakonyi Ízek Utcája
  • Bakonyi Betyárkupa-kispályás labdarúgó torna és 11-es rúgóverseny, nosztalgiamérkőzés a sportpályán
  • Szombaton 16.00 és 18.00 órakor FC Zirc-Fűzfői AK ifjúsági és felnőtt labdarúgó mérkőzés a sportpályán
  • „A BAKONYÉRT” Egyesület programja kicsiknek és nagyoknak: gyermekfoglalkoztató, pályázati tanácsadás szombaton 10-15 óra között
  • Élmény- és vidámpark
  • Betyárposta-Betyárnapos képeslap és bélyeg feladása a helyszínről
  • Lehetőség sétakocsikázásra a Bakonyi Lovasklub közreműködésével, valamint kisvonatozásra a Dorbi CSI-HU-HU bakonybéli kisvonattal

Műsorvezető: CSIZMADIA GÉZA
Lovasprogramok szakkommentátora: VARGA ANTAL és VARGA ISTVÁN (Lucer)
A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják

A rendezvény kiemelt támogatói: Zirc Város Önkormányzata, Fesztivál Mesterségek Egyesülete
Szervező: Békefi Antal Városi Könyvtár, Művelődési Ház és Tourinform Zirc

Programok pdf 2011
Műsorfüzet (pdf)