XII. Bakonyi Betyárnapok Programok

2010. augusztus 6-7. | Zirc, Alkotmány utcai rendezvényi terület


Augusztus 6.
(péntek)

  • 15.00-tól Területfoglalás, tűzgyújtás a sportpálya előtti füves területen
  • 17.00-tól Vadételfőző fesztivál és verseny Közben Sobri Jóska hasonmás és csárdabeli szépasszonyok-mennyecskék tréfás versenye, Országos Betyártalálkozó, közös "szalonnázás - pálinkázás" a betyárbatyukból
  • 18.00: Ünnepélyes megnyitó, melynek során köszöntőt mond Talabér Márta országgyűlési képviselő, Ottó Péter Zirc város polgármestere
    A rendezvény fővédnöke Horváth Gergely a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója
  • 18.15-19.00: „Betyárkodjunk a Bakony szívében együtt” című műsor néptánc bemutatókkal és táncházzal. A műsorban fellép Dékmárné Forgács Zsuzsanna, Szollár Szilvia, Kreutz Károly néptáncosok, Zsirec Néptáncsoport és az Égigérő Fa Hagyományőrző Csoport Zircről
  • 19.00: Népmesét mond Bicski Ádám és Bicski Bálint, a zirci Reguly Általános Iskola 6. osztályos tanulói
  • 19.10: „Kinderkranz” Német Nemzetiségi Tánccsoport Zircről
  • 20.00: „Betyárvilág-Nóták innen, s onnan”-előadja Petus Mónika
  • 20.15: „JÓ ÓRÁBAN MONDHATOM” címmel NAGY BANDÓ ANDRÁS humorista műsora
  • 21.00: Ünnepélyes eredményhirdetés és díjazás (ételfőző, hasonmás, betyárjátékok, „2010 Legnagyobb Bakonyi Betyárja” cím odaítélése...)
  • 21.30: Válogatás világhírű musicalekből BRUNNER MÁRTA előadásában
  • 22.00-24.00: ZIRCI VIGADÓ, amelyben fellép ifj. Vass György és cigányzenekara, Vincze Kitti és barátai, Fritz Péter, Nagyné Honyecz Valéria és Pilka Sándor, Matyi-Bán duó (harmonika-dob)

Augusztus 7.
(szombat)

  • 10.00-12.00: Fogatosok baráti találkozója és bemutatók fogathajtásból a lovaspályán
  • 13.00-19.00: Gyerekprogramok, gyermekanimáció (Kézműves liget, játszóház...) és „Csepü-Lapu-Gongyola” népi, ügyességi sportjátékok
  • 14.00: Lovasfelvonulás a 82-esen főútvonalon muzsikaszóval, tangóharmonikán játszik Ivanovics Imre
  • 14.30: „A nagy bevonulás” (az összes lovas bemutatva elvonul a színpad előtt)
  • 15.00-17.00: Díjugrató bemutató a lovaspályán
  • 15.00: „Mutassunk szamárfület” NAGY BANDÓ ANDRÁS verses-dalos interaktív műsora gyermekeknek, szüleiknek és nagyszüleiknek
  • 16.00-17.30: A Bakonyi Lovas Klub ügyességi lovasbemutatói a színpad előtti területen
  • 17.30-18.00: CSEPIN PÉTER „40.000 km lóháton”
  • 18.00: GROOVEHOUSE
  • 19.00: SZŰCS JUDITH
  • 20.00: KÁDÁRNÉ HEGEDŰS VERONIKA és CSIZMADIA GÉZA nóta-operett műsora
  • 20.45: FREE DANCE
  • 21.15: TÓTH GABI
  • 22.00: Lovasprogramok eredményhirdetése és díjazása
  • 22.30: RETRO
  • 23.00: Zenés TŰZIJÁTÉK
  • 23.30: MÁRIÓ, a harmonikás
  • 0.30-tól BETYÁR JÓ BULI – „kifulladásig” a RETRO zenekar közreműködésével

Kísérőprogramok

  • "Mesterségek Utcája"népi kismesterségek bemutatója és kirakodóvásár
  • "Bakonyi Ízek Utcája"tipikus bakonyi ételek, bakonyicumok bemutatása
  • "Élmény és vidámpark"
  • Betyárposta Betyárnapos képeslap és bélyeg feladása a helyszínről
  • Lehetőség sétakocsikázásra a Bakonyi Lovasklub közreműködésével, kisvonatozásra a Dorbi CSIHUHU bakonybéli kisvonattal

Műsorvezető: CSIZMADIA GÉZA
Lovasprogramok szakkommentátora: VARGA ANTAL
A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják

Programok pdf 2010
Műsorfüzet (pdf)